PAYKASA KART SİSTEMİ

İnternet kullanmamak mümkün değil günümüzde. Birçok işlem artık internet siteleri sayesinde yapılıyor. Resmi işlemler, özel işlemler, iletişim, alışveriş ve akla gelecek her türlü hizmet için sitelerden yararlanmaktayız. Bu işlemlerin içinde, ne kadar kaçınırsak kaçınalım elbette parasal işlemleri de yapıyoruz. Hele bazılarımız için internet neredeyse hergün yapılan alışverişler ve para gönderimleri demek. Peki internet sitelerinde ödeme yapmak için hangi yöntemleri kullanıyoruz? İlk akla gelenler şüphesiz, kredi kartı ya da eft gibi klasik banka vasıtalı ödemeler. Oysa bunlar o kadar riskli ki. Bu tür ödemelerde sizden hangi bilgilerin istediğini bir düşünün. Adınız, soyadınız, kredi kartı numaranız, hesap numaranız. Bunların çalınma ve kopyalanma riski nedir peki. Çok ama çok fazla. Oysa, bunun yerinde paykasa kart kullansanız risk ne kadar biliyor musunuz? Sıfır.

Paykasa kart bir elektronik karttır. Ön ödeme ile gerçekleşen bir elektronik ödeme sistemidir. Bu tür uygulamalar artık internet dünyasında son derece yaygınlaşmıştır. Şüphesiz, ülkemizde ve birçok ülkede en memnun şekilde kullanıcı da paykart sistemidir. Peki neden sistem bu kadar güvenli? Nasıl oluyor da bu sistemde bilgiler ele geçemiyor? Paykasa sisteminde, genellikle Euro üzerinden hazırlanan, çeşitli limitlerde birçok kart bulunmaktadır. 100 Euroluk kartlar, 50 Euroluk kartlar gibi. Bu kartları kişiler hem bütçelerine, hem de ihtiyaçlarına uygun şekilde alırlar. Yurtdışında çeşitli bayilerde de satılan kartlar, ülkemizde sadece internet sitelerinden alınmaktadır.

Tabi, internet üzerinden paykasa kart alırken kesinlikle resmi statüsü olan siteleri seçmeye dikkat etmelisiniz. Buna dikkat ederseniz, taklit yani gerçek olmayan kartları almaktan kurtulursunuz. Euro olarak hazırlanan kartlar, Türk Lirası ile alınmaktadır ülkemizde. Kart almak için ilgili sitelere başvurduktan sonra, çeşitli ödeme yöntemleri ile kart bedelini yatırmalısınız. Sistem bu nedenle ön ödemeli olarak anılmaktadır. Bundan sonra çağrı merkezi üzerinden size çeşitli vasıtalarla pin numarası gelecektir. İşte sistemi güvenli kılan bu pin numarasıdır. 16 hanelidir ve sadece siz bilirsiniz. Öte yandan çok önemli bir özellik, kartların sadece tek kullanımlık olduklarını belirtelim. Tek kullanımlık olması ve sadece pin numarası girilmesi sayesinde sistem çok güvenli olmaktadır.

SORULARINIZ MI VAR?
Ön ödemeli kart kullanımı ile ilgili sorularınız mı var veya daha fazla bilgi mi almak istiyorsunuz? Müşteri Hizmetleri ekibimiz size memnuniyetle yardımcı olur. Yardım & İletişim

Ürün Sepete Eklendi

SEPETE GİT (0)