Mesafeli Satış Sözleşmesi

Genel Kullanım Şart ve Koşulları

İşbu sözleşme ve sözleşmeyle atıfta bulunulan ve sözleşmenin ayrılmaz birer parçası olan belgelerden oluşan işbu Kurpay.com Genel Kullanım Şart ve Koşulları Sözleşmesi (bundan böyle ‘Kullanıcı Sözleşmesi’ olarak anılacaktır), Kurpay.com ile siteye üye olan kullanıcı arasında, kullanıcının siteye üye olması amacıyla ve sözleşmenin, ilgili sitenin bulunduğu elektronik ortamda, kullanıcı tarafından onaylanması anında düzenlenmiştir.

Kullanıcı, siteye üye olarak, kullanıcı sözleşmesinin tamamını okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm hükümlerini onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Bu sözleşme sanal ortamda oluştuğu için, müşterinin ilk işlem talebinin (işlem yapılmadan önce) alınması ve bu talebin de şirketimiz tarafından kabulü ile sözleşme teşekkül etmiş olur. Karşılıklı hak ve yükümlülükler müşterinin ilk işlemini yapabilmek için talepte bulunmadan önce Kurpay.com sitesi üyeliği ile yürürlüğe girer.

Tanıtım

Yapılan sözleşmede sayfamız üyeleri için bazı şart ve koşullar bulunmaktadır. Sayfamız ziyaretçileri ön ödemeli kart satın almadan önce Kurpay.com üzerinden üye hesabı oluşturmalıdır. Yapılan tüm işlemler üye profili üzerinden gerçekleştirilmelidir. Yapılan işlemlerin ardından ön ödeme kartınızı online ödeme işlemlerinizi yapmak için kullanabilirsiniz. Sayfamız üzerinden üyelere e-pin veya ön ödemeli kartlar ile ödeme yapabilmenizi sağlayacak gerekli araçlar sunulmaktadır.

Kayıt Olma İşlemleri

1 Kurpay.com sitesi üzerinden e-pin ya da ön ödemeli kart satın alabilme işlemi için sayfaya önce üye olmanız gerekmektedir. Üyelik bilgilerinin girilerek hesap oluşturulması ve oluşturulan hesabın kişi adına düzenlenmiş olması gerekmektedir.

2 Site yetkililerinden izin alınmaması durumunda üye sadece tek bir hesap açabilme hakkına sahiptir. Birden fazla hesabın açılmasını önlemek ve bu durumu düzeltmek için Kurpay.com açılan hesabı kapatma hakkına sahiptir. Kurpay.com tüm haklarını saklı tutmaktadır.

3 Kurpay.com sayfasında üyelik hesabı oluşturabilmeniz için kişisel verilerinizi sayfamız yetkililerine iletmiş olmanız gerekmektedir. Gönderilen bilgilerin eksiksiz gerçek ve doğru olduğunu böylece kabul etmiş sayılırsınız. Hesap bilgilerinin geçerli ve doğru olmasının tüm sorumluluğu üye olan kişidedir. Sayfa üzerinden paylaşılan bilgilerin doğruluğu ve güvenliği üyenin sorumluluğu altındadır.

4 Hesap oluşturan üyelerin kimlik bilgileri, ikametgah ve üçüncü taraf ödeme hizmetlerinde kullanılmak üzere gerekli veriler Kurpay.com yetkilileri tarafından saklı tutulmaktadır. Kişilerden kimlik, ikametgah gibi bilgiler talep edilebilir.

5 Kişisel bilgilerin değişmesi durumunda üye oluşturduğu hesap üzerinde de gerekli değişiklikleri yapmalıdır. Gerekli değişiklikleri yapacağını Kurpay.com üzerinde de yapacağını kabul etmiş olur.

6 Oluşturulan hesaplar hiçbir açıklamaya gerek duyulmadan Kurpay.com tarafından reddedilme hakkına sahiptir.

7 Hesap bilgilerinin yanlış ve güncel olmaması durumunda Kurpay.com tarafından bu durum tespit edilirse kişinin üyeliği kapatılabilir ve sözleşme iptal edilebilir. Kurpay.com Sözleşmeyi sonlandırma hakkına sahiptir.

Kullanıcı Bilgileri

2.1 Data Protection Act (1998) yasasına göre kişisel bilgilerin kontrolünü Kurpay.com sayfası yetkilileri sağlamaktadır.

2 Kurpay.com üzerinden kişiye ait veri tabanı üzerinde saklanan bilgiler sözleşmede belirtilen gerekli amaçlar için kullanılabilmektedir. Saklanan üye bilgileri şimdi ya da gelecekte bir zaman dilimi içerisinde:

Üye kayıt ve gerekli hizmetlerin kullanımında

Üyenin bağlantılı olduğu kredi ve referans kurumları ve diğer üçüncü kişiler ile,

Satın alınan hizmet için Kurpay.com yetkilileri tarafından üyenin sunduğu hizmet verilen mal ve hizmetlerin genel isimleri de dahil olmak üzere yapılan ödeme işlemleri,

Farklı ödeme hizmetlerini kullanırken ve üyenin yetki doğrulaması için kişisel bilgiler kimlik, ikametgah ve hesaba para transferi gibi bilgiler kullanılabilmektedir.

3 Kurpay.com üyelerin haklarını korumak, kişi ile ticari bağlantılarını kuvvetlendirmek ve kişisel verileri analiz etmek amacıyla üye kişisel profil bilgilerini inceleyerek aşağıdaki amaçlar doğrultusunda değerlendirebilir.

Yönetim hizmetleri ve operasyon konusunda gerekli düzenlemeleri yapmak,

Dolandırıcılığın önüne geçmek, finansal riskleri değerlendirerek kara para aklamanın önüne geçmek ve raporlamak.

Sanal ödeme sistemlerini kart ürün ve hizmetlerini geliştirici çalışmalar hazırlamak.

Sunulan hizmetin daha iyi tanınması ve anlaşılması için yeni ürün ve üye hizmetleri geliştirmek.

4 Aşağıda sunulan zorunlu durumlar dışında Kurpay.com yetkilileri tarafından diğer üçüncü kişiler ile kişinin üye bilgileri paylaşılmamaktadır.

1 Üyeden izin alınması durumunda,

1 Kanuni sebeplerden dolayı paylaşım yapılması gerektiğinde,

1 Kurpay.com hizmet veren ve hesap bilgilerini gizli tutacağına dair sözleşmeyi kabul eden üçüncü taraf servislere,

1 Sözleşme aracılığı ile sayfamıza bağlı ve Kurpay.com sitesi için hizmet sağlıyor olan diğer kişilere,

1 Kişisel bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek amacıyla,

1 Dolandırıcılık ve kara para aklama işlemlerinin önlenmesini sağlamak amacıyla çeşitli ajanslara.

Yetkili Erişim ve Doğru Kullanım

1 Sayfaya giriş yapabilmek için kişi üye kaydı oluşturduktan sonra sadece kendinin bileceği bir şifre oluşturmalıdır. Hesaba üye olurken oluşturulan şifre Kurpay.com yetkilileri de dahil olmak üzere üçüncü kişilerle paylaşmayacağını kabul etmiş olur.

2 Oluştulan şifre kolay olmamalı ve kolay ulaşılabilir şekilde olmamalıdır. Kişisel bilgiler üçüncü kişiler ile paylaşmak istenirse sayfamız üzerinden form doldurularak gerekli izinler yetkililerimizden alınmalıdır.

3 Hesabı oluşturan üye şifresinin başkaları tarafından öğrenilmesi ve bu işlemi farketmesi durumunda Kurpay.com ‘e başvuruda bulunacağını kabul etmiş sayılır.

4 Genel kullanım koşulları gereği Kurpay.com kişinin üye bilgilerinin ve hesabının güvenliğinin tehlikede olduğu durumlarda e yasadışı bir faaliyet ve dolandırıcılık gibi suçlar için hesabın kullanılır bir durumda olabileceği düşünüldüğünde, kişiye herhangi bir bilgilendirme yapmadan kişinin hesabına girişini askıya alabilmektedir. Aşağıda sunulan gerekli hallerde üye erişimi askıya alınabilir.

Üye hesabından yapılan şüpheli girişler

Şüpheli işlem ve çoklu oturum açma

Aynı bilgiler ile çok sayıda üye kaydı oluşturulması

Üyelik sırasında yapılan işlemlere ait işlem yapılan karta ödeme iadesi işlemleri süreçlerinde.

5 Kullanıcı kendi adına üyelik oluşturduğunu bilir ve bunu kabul ederek Kurpay.com sitesinde hesap açabilir. Hesap sahibi üçüncü şahıslara hizmet sunan ve sağlayan diğer üyelere ve servislere üyeliğinin kullanımı konusunda hiçbir izin vermemelidir. Ve bu izni vermediğini bu sözleşme ile kabul etmektedir.

Ön Ödemeli Kart Hesap Ücretleri, Faiz ve Bonuslar

1 Hesap yönetim işlemleri için ücret Kurpay.com tarafından alınabilmektedir. Bu tarz ücretlerden vazgeçme hakkına sahip olmayı saklı tutmaktadır. Ödeme miktarı ve üyelik tarihi gibi konularda site yetkilileri tarafından ücret alınmadan bilgilendirilme yapılmaktadır. 30 günlük süre içerisinde bilgilendirme işleminin yapılmasından sonra üye dilediği zaman hesabını kapatabilir. Kişi üyelik hesabını kapatmaması durumunda gerekli ücret kendisinden alınacaktır bu durumu kabul etmiş ve onaylamış sayılır. Bu sözleşmeyi kabul ederek üye yönetim ücretlerini onayladığına ve bu ücretlerin geçerli olduğunu onaylamış sayılır.

2 Hesap sahibi başka bir sahışla işlem anlaşmazlığına düşerse verilen tüm talimatlara uygun olarak hareket etmek zorunda olduğunu Kurpay.com’e onaylamak zorundadır.

3 Kişiye özel üyelik kampanyaları sunulabilmektedir. Kampanyaya katılan hesap sahipleri yararlandıkları kampanyayı bir başka üyeye devredemez ve iade de edilemez. Kampanyadan sadece bir kez yararlanabilme hakkına sahip her üye için kendi koşul ve satın alınan miktara bağlı kampanyalar uygulanmaktadır.

Kart Satın Alma – Para Yatırma Seçenekleri

5.1 Ön ödemeli kart satın alma hizmetlerinden yararlanan tüm üyelere bir ve birden daha fazla farklı araçlar sunan Kurpay.com para yükleme yöntemlerini istediği zaman değiştirebilir. Ödeme yönteminin değiştirilmesi durumunda üyeler yaklaşık on gün önceden bilgilendirilmektedir. Yazılı olarak sözleşmemizde ödeme yöntemleri hakkında bilgilendirilme yapılmaktadır.

2 Kullanıcının kart sahibi olabilmesi için öncelikle ödeme yapmasının ardından ödemenin banka veya finansal kurum tarafından onaylanması gerekir. Aksi taktirde kartı hemen alamaz.

3 Ön ödemeli kart satın alabilme hizmetinden yararlanarak para yükleyebilmeniz işlemi sırasında Kurpay.com diğer firmalar ile anlaşma yapılmasını kabul edebilir ve ödeme sağlayacıyı yetkilendirebilir. Üçüncü şirketlerin kart satın alırken sunacağı hizmet için uygulayacağı ücret ve kur farkları için Kurpay.com sayfamızı yetkilendirir.

4 Hesap kayıt kabul edilmeme ve para aktarma yöntemini kabul etmeme gibi durumları Kurpay.com haklarını saklı tutmaktadır.

5 Sayfa söyleşmesi koşullarınca hesap sahibinin satın alabileceği miktarın azaltılması ya da kısıtlanması hakkına site yetkilileri sahiptir.

Kartlar Hakkında

1 Sayfaya kayıt olan tüm üyelere kart satın alma hizmetlerinden yararlanmalarını sağlamak amacıyla farklı ödeme yöntemleri ve araçlar sunulmaktadır. Kurpay.com sunulan e-pin veya ön ödemeli kartların sistem işleticisi, ödeme kuruluşu veya elektronik para kuruluşu değildir.

2 Satın alınan kartın ödeme yöntemi olarak ön ödemeli kart kullanan sitelerde kullanılacağını üye kabul eder. Yapılan ödemeler Kurpay.com yetkililerince kredi olarak sayılmamaktadır.

3 Üyeler Kurpay.com belirlemiş olduğu belirli limitlerdeki ön ödemeli kartlara sahip olabilirler. Sayfamız yetkilileri kart hizmetlerini satın alma işleminizle ilgili ödeme masraflarını sitede bildirmek durumundadır. Kurpay.com üzerinden kart satın alan ve ödeme şartlarını kabul eden kişiler istedikleri miktarı belirleyerek site yetkilileri kartları kullanabilir duruma getirmelidir. Kart için belirlenen miktarın masrafı üyeye aittir. Gerekli masraflar üyeden alınır. Kart talebinde bulunan kişiler yapılan ödemenin Kurpay.com tarafından saklanması ve düzenlenen sözleşmeye uyulması koşullarına uymak zorunda olduğunu kabul eder.

4 Satın alınan ön ödemeli kartların son kullanma süreleri bulunmaktadır. Son kullanma tarihi dolan kartlarda bulunan paralar hesap sahibine iade edilmez.

Ön Ödemeli Kart İade İşlemleri

7.1 Kart satın alındıktan sonra kart iade işlemi talebinde bulunulamaz. Üye Kurpay.com ön ödemeli kartını sadece kart ödeme seçeneği olan sitelerde kullanabilir.

Hesap Kapama ve Askıya Alma

8.1 Kurpay.com tamamıyla kontrolü dışında olmak üzere, internet hizmetleri sağlayıcısından, Türk Telekom, Turkcell, Vodafone veya Elektrik idareleri ve benzeri kurumlardan kaynaklanan teknik sorunlar, donanım problemleri, altyapı sorunları, doğal afetler, vs. gibi olaylardan dolayı bazı sorunlar yaşanabilir. Bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı Kurpay.com hiçbir şekilde sürekli, kesintisiz ve problemsiz hizmet vereceğini garanti veya taahhüt etmez, edemez.

2 Şüpheli bir durum tespit edildiğinde yapılan sözleşme Kurpay.com tarafından feshedilebilir ve üyenin hesabına erişimi engellenebilir. Site bu hakkını saklı tutar.

3 Hesap sahibinin siteye ulaşımı güvenlik ihlali şüphesiyle Kurpay.com tarafından engellenebilir. Kişinin hesabının tekrar aktif edilebilmesi için müşteri temsilcilerimiz ile iletişim kurması ve kişisel bilgilerini onaylaması gerekmektedir. Kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra sayfamız yetkililerinin onay vermesi durumunda erişim aktif hale getirilir.

4 Sözleşme şartlarına bağlı kalacak şekilde kişi istediği zaman Kurpay.com ile bağlantı kurarak hesabının kapatılması talebinde bulunabilir.

8.5 Kişinin kartı ve hesabı ile gerçekleştirdiği işlemlerin iptali kartı kapatması durumunda sağlanmaz.

6 12 ay boyunca kullanılmayan üye hesapları kullanım dışı sayılarak kapatılabilmektedir. Üyenin bilgilendirilmesi yapılmaksızın Kurpay.com kişinin üyelik hesabını kapatabilme hakkına sahiptir.

7 90 gün boyunca hiç hesaba giriş yapılmaması ve üyenin hesabını hiç kullanması durumlarında Kurpay.com kişinin hesabını askıya alma yada kapatma hakkını saklı tutar. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek kişi kendi hesabının tekrar aktif edilmesini isteyebilir. Gerekli kontroller Kurpay.com tarafından yapılarak gerekli görülmesi durumunda hesap tekrar aktif edilebilir.

İletişim

9.1 Üye ile sözleşme koşullarına bağlı kalınarak bağlantı kurulabilir.

Ön ödeme yapılmasından sonra,

Üyelik sırasında kaydedilen e-mail adresine e-mail , telefon numarasına sms göndererek,

Kurpay.com’ e ziyaret sonrasında bulunan notlar ile birlikte.

2 Hesap sahibine Kurpay.com kayıtlı e mail adresinden e mail ve telefon numarasından sms gönderilme hakkına sahiptir.

3 Hesap sahibinin e mail ya da telefon numarasının değiştirmesi durumunda Kurpay.com site yetkilileri bu konuda bilgilendirilmelidir.

4 Kişi Kurpay.com tarafından kendisine gönderilmiş olan e mailleri ya da mesajları okumayı onaylamış olur. En az ayda 1 kere olmak suretiyle kart hizmetlerine yönelik bildirim ve bilgilerden haberdar olmak için Kurpay.com hizmetlerine erişim sağlamayı kabul etmelidir.

Üyelik İçeriği

10 . 1 Üye Kurpay.com’ in desteklemiş olduğu internet sayfalarına sanal ilan panoları, geri bildirim alanları ve forumlara herhangi bir sınırlama olmaksızın içerik gönderebilir. Üye içeriği alanlarının kullanıldığı durumlarda Kurpay.com kişinin mesajlarını düzenleyebilir ya da geri alabilir. Ayrıca istediği şekilde kişisel içerikleri kullanabileceğiniz onaylamış olur.

2 Hesap sahipleri telif hakkı ihlali yapılmadığından, sunulan içeriklerin yasadışı olmadığından emin olmalıdır. Bu tarz yasa dışı içeriklerin dışında herhangi bir içerik görüntülenmesine sınırlama getirilmemiştir.

3 Hesap içeriği alanları sayfa yetkilileri tarafından kontrol edilerek gerekli görülmesi durumunda içerikte değişiklik ya da kaldırılma yapılabilmektedir.

Ücretler

11.1 Kart ücretlerinde değişiklik yapılması durumunda üyeler Kurpay.com tarafından bilgilendirilmek zorundadır.

2 Hesabın kullanılması durumunda üye belirlenen ücreti ödemeyi onaylamış sayılır.

Uyumluluk, sorumluluk ve kimlik doğrulama

12.1 Kullanıcı Kurpay.com’ u kullanırken tüm kanun ve yönetmeliklere uyduğunu onaylamış olur.

2 Yapılan ödemelerin yasadışı olduğundan şüphe duyulursa Kurpay.com tarafından hesap bloke edilebilir ya da engellenebilir. Ödemelerin reddedilmesi hakkı Kurpay.com tarafından gizli tutulur.

12.3 E-pin veya ön ödemeli kartları, alıcısına internet üzerinden güvenli ödeme imkanı sağlayan ön ödemeli bir karttır. Bu karta sahip olan nihai tüketici bu kartın kullanım alanlarını kendi insifiyetine göre belirler. Firmamızdan alınan bu kartların kullanıldığı yerler yasal olmalı ve sanal ortamda sadece yasal alışverişler için kullanılmalıdır. Aksi taktirde bu kartların yasal olmayan sitelerde kullanılması kartı tasarlayan, üreten ve satan kişi, kurum ve kuruluşları kesinlikle bağlamaz. Kartın kötü niyetli ve yasal olmayan ortamlarda kullanılmasından doğacak hukuki sonuçlardan firmamız kesinlikle sorumlu değildir.

4 Müşteri, Kurpay.com üzerinden gerçekleşen işlemler ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklar ve akabinde bu anlaşmazlıkların yaratacağı her türlü iddia, talep ve/veya hasar beyanlarından, Kurpay.com sahiplerini, temsilcilerini ve/veya çalışanlarını sorumlu tutmamayı, tazminat talep etmemeyi ve üçüncü kişi ve kurumlar tarafından kendisine yöneltilecek her türlü talepten muaf tutmayı iş bu sözleşmeyi onaylayarak peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder. Kar kayıpları, tasarruf kayıpları ve faaliyet aksaklıkları gibi durumlarda oluşan zararlardan Kurpay.com sorumlu değildir.

6 Diğer şahıslar tarafından verilen hizmetlerden kaynaklı zararlardan Kurpay.com sorumlu değildir. Hesap işlemleri tamamen üyenin sorumluluğu altındadır. Üyenin kullandığı telefon tarayıcı hizmetleri gibi cihazlardan sorumluluk kendine aittir.

7 Teknik problemlerden dolayı sözleşme kapsamındaki kuralları yerine getirememesi durumunda Kurpay.com sözleşme şartlarından sorumlu değildir. Ayrıca teknik problemlerin oluşması sözleşmenin ihlal edilmesini gerektirmez.

8 Güvenlik şartlarına dikkat edilerek hesap açılış işlemleri gerçekleştirilmektedir. Hesap üzerinde yapılan değişikleri reddetme hakkına Kurpay.com sahip değildir. Kişinin bilgisi dışında herhangi bir güvenlik problemi olursa Kurpay.com a gerekli bilgi yazılı olarak verilmelidir.

9 Üyenin sözleşme şartlarını ihmal etmesi durumunda oluşan kayıplardan Kurpay.com sorumlu sayılmaz.

10 Kurpay.com kişinin yaptığı hesap işlemlerinde sınırlı yetkiye sahiptir. Üye kendi gerçekleştirdiği işlemlerin güvenliği, kalitesi ve yasalara uygun olup olmadığını takip etmek zorundadır.

11 Kurpay.com sistem işleticisi, ödeme kuruluşu veya elektronik para kuruluşu değildir.

Oyun Kodlarının Hatalı Kullanımı ve Teslim Edilen Oyun Paraları

13.1 Teslim edilen kodların hatalı olarak kullanılması durumunda Kurpay.com yeni kod yollamakla yükümlü değildir.

13.2 Oyun parası siparişlerinizde ulaşabilecek tüm hatalardan Kurpay.com sorumlu değildir.

Teslimat Süreleri

14.1 Stoklarda sorun olması halinde ya da gün içerisinde hızlı satışlar sonunda stokların tükenmesi durumunda paranız hesabınızda Kurpay.com tarafından tutulmakta ancak istendiğinde talep oluşturarak geri iade edilebilmektedir.

Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

15.1 İşbu sözleşme notere onaylatılmış olup aslının aynısıdır. İki tarafta bu sözleşmeyi kayıtsız şartsız kabul eder. 15 (on beş) maddeden ibaret olan sözleşme genel prensipleri ile aynı çerçevede tarafları bağlayıcı niteliktedir.

15.2 İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

SORULARINIZ MI VAR?
Ön ödemeli kart kullanımı ile ilgili sorularınız mı var veya daha fazla bilgi mi almak istiyorsunuz? Müşteri Hizmetleri ekibimiz size memnuniyetle yardımcı olur. Yardım & İletişim

Ürün Sepete Eklendi

SEPETE GİT (0)